Kategoria : FORTUNA

Fortuna to firma, o której słyszały wszystkie osoby związane z branżą bukmacherską. Jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych operatorów na polskim rynku zakładów wzajemnych. Co ciekawego oferuje dla nowych graczy, w jaki sposób dba o nowych klientów i jakie są główne atuty tego bukmachera? Te wszystkie kwestie poruszymy w dzisiejszym tekście!

Fortuna – jak to się zaczęło?

Początki tego bukmachera na polskim rynku zakładów wzajemnych sięgają 1996 roku, jednak przez pierwsze 12 lat działał on pod nazwą Profesjonał. Na przełomie 2007/2008 roku spółka zmieniła nazwę na Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Przez 22 lata firma zebrała sporo doświadczenia i jest jednym z największych operatorów na polskim rynku. W 2012 roku Fortuna otrzymała licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów online. Główna siedziba firmy mieści się w Cieszynie.

Fortuna legalnym bukmacherem

W Polsce, żeby otrzymać miano legalnego bukmachera, firma musi spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim należy posiadać siedzibę na terenie Polski, otrzymać licencję Ministerstwa Finansów oraz przestrzegać prawa. W przypadku rejestrowanie zakładów online potrzebna jest również strona internetowa z polską domeną. Te wszystkie wymagania spełnia Fortuna, dlatego też cieszy się mianem legalnego bukmachera.

Co się z tym wiążę? Do czasu wejścia ustawy hazardowej bukmacherzy działający na terenie Polski nie rozliczali się ze skarbem państwa, nie płacąc podatków. Rejestrowanie kont w rajach podatkowych było normą. Obecnie legalni bukmacherzy, w tym Fortuna, płacą podatki na rzecz naszego kraju. Gracze decydując się na granie u tego operatora, mogą spać spokojnie, ponieważ zakłady oferowane przez Fortunę są zgodne z prawem i nie są z tym związane żadne konsekwencje prawne. Dodatkowo u legalnych bukmacherów mogą grać tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Operator nie zapomina również o wspieraniu polskiego sportu, jednak ten wątek rozwiniemy w kolejnym akapicie.

Fortuna – mocna oferta, wysokie kursy

Legalny bukmacher od lat może się pochwalić szeroką ofertą zakładów sportowych. Takie dziedziny jak E-sport, wyścigi powietrzne, czy Florbal, to dla wielu osób czarna magia, ale u tego operatora znajdziemy możliwość typowania tych dyscyplin. Oferta na najważniejsze dyscypliny jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy tenis jest w pełni kompletna, dlatego też gracze mają z czego wybierać. Jeżeli chodzi o emocje piłkarskie, to dla fanów rodzimej piłki bukmacher przygotował ofertę spotkań, nawet na poziomie IV ligi. Fortuna to również uznana pod kątem wysokich kursów, a jak wiadomo jest to jeden z głównych czynników, który przykuwa uwagę nowych graczy. Legalny bukmacher ma jedne z najwyższych przeliczników na rynku, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Jak zacząć granie w Fortunie?

Warunkiem rozpoczęcia grania online w Fortunie jest rejestracja konta, która ma na celu dbać o bezpieczeństwo klientów. Od razu warto odnotować, że nie jest to skomplikowany proces, przy którym spędzimy dwie godziny. Można powiedzieć, że sam proces nie różni się niczym szczególnym od innych bukmacherów. Na początku podajemy takie informacje adres e-mail, hasło czy pseudonim, co widać na załączonym obrazku.

fortuna

W kolejnej fazie uzupełniamy nasze dane osobowe, jednak nie trzeba się niczego obawiać, ponieważ obowiązkiem Fortuny, jako legalnego bukmachera jest ochrona danych osobowych klientów. W kolejnym kroku operator weryfikuje ukończenie 18 roku życia, ponieważ tylko takie osoby mogą posiadać konto u legalnych bukmacherów. W związku z tym zostajemy poproszenie o skan lub fotografię dokumentu tożsamości. Po weryfikacji danych możemy zaczynać swoją przygodę z zawieraniem zakładów online w Fortunie.

Fortuna – promocje na start

Każdy z nowych graczy oprócz zwracania uwagi na wysokie kursy i szeroką ofertę, patrzy na promocje oferowane przez bukmachera, zarówno te na start, jak i ogólne. Na co zwrócić uwagę w ofercie Fortuny?

Zakład bez ryzyka – jest to jedna z ulubionych pozycji dla nowych graczy. W przypadku porażki pieniądze zostają zwrócone na konto gracza. Maksymalna wysokość takiego zakładu jest określona przez bukmachera w warunkach promocji.

Darmowy zakład – freebet jest przyznawany w formie punktów FKP. Aby go otrzymać, nie trzeba wpłacać żadnych środków.

Bonus 100% od wkładu – jest to klasyczna opcja, która pozwala typerom na otrzymanie bonusu, który jest równy 100% pierwszego złożonego depozytu przez nowego gracza. Maksymalna kwota takiego bonusu jest również wyznaczona przez operatora w warunkach promocji. Co zrobić, żeby wypłacić otrzymany bonus? Obrócić go cztery razy kuponami z trzema pozycjami i kursem minimalnym 1.90.

Fortuna dba o stałych klientów

Oprócz ciekawej oferty dla nowych graczy, Fortuna nie zapomina o tych, którzy są z nią od lat. Stali klienci z pewnością nie mogą narzekać na oferty promocyjne.

Mistrzostwa typerów 2018 – jest to całoroczna promocja, w ramach której co miesiąc są do wygrania atrakcyjne nagrody. Mistrzostwa zaczeły się 1 stycznia, a kończą 31 grudnia 2018 i zostały podzielone na 12 etapów. Podstawowym warunkiem wzięcia udziału, jest zarejestrowanie w programie Fortuna Klub Plus.

Fortuna Klub Plus 2018 – inną ciekawą opcją, którą lubią gracze, jest zbieranie punktów, które później można wymienić na atrakcyjne bonusy lub darmowe zakłady. W tym przypadku również wymogiem jest posiadanie karty Fortuna Klub Plus. Za każdy obstawiony zakład otrzymujemy punkty lojalnościowe, bez względu na to, czy zakończy się on porażką, czy zwycięstwem.

Przyprowadź kumpla – Fortuna wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą zaprosić do gry swoich znajomych. W tym przypadku gracz otrzymuje bonus od założonego konta i złożonego depozytu przez swojego kolegę. Wysokość bonusu jest zależna od obrotów zaproszonego gracza.

Happy Hours – po wejściu ustawy hazardowej zakłady oferowane przez legalnych bukmacherów zawierają podatek. Happy Hours to klasyczna promocja, która pozwala typerom wrócić do starych czasów i cieszyć się bonusowym przelicznikiem 1.14. Bonus jest aktywny w godzinach 17:00 – 18:00, we wszystkie dni z Champions League. Promocja obowiązuje we wszystkich zakładach dostępnych w ofercie Fortuny. Warunkiem jest minimalna stawka, którą określa bukmacher.

Fortuna Produkt+ – to najnowsza kampania dla graczy szukających nowych opcji. Znajdziemy w niej cztery ciekawe pozycje, które teraz pokrótce omówimy.

  • Mecz+ – masz kilka pomysłów na jedno spotkanie? Fortuna oferuje możliwość łączenia zdarzeń z jednego meczu!
  • Super+Hit – opcja, na którą największą uwagę zwrócili fani HITU DNIA oraz SUPEROFERTY. W ramach tej promocji gracze nie będą musieli już wybierać między tymi dwiema pozycjami na jednym kuponie. Fortuna pozwala je łączyć w jesiennej nowości legalnego bukmachera.
  • Ekspert+ – od teraz gracze lubujący się typowaniu kuponów eksperckich mogą wybierać nawet 20 pozycji z różnych lig na jednym kuponie.
  • 600 000+ – w tym przypadku Fortuna zdecydowała się na podniesienie maksymalnej wygranej!

Co jeszcze jest atutem Fortuny?

Legalny bukmacher może się pochwalić posiadaniem aplikacji mobilnej. Dodatkowo zbiera ona wiele pochlebnych recenzji. Moim zdaniem to zdecydowanie najlepsza pozycja wśród konkurencji. Widać sporą pracę operatora w dopracowaniu poszczególnych elementów. Aplikację mogą zainstalować posiadacze systemów Android oraz iOS. Dodatkowo współpracuje ze smartwatchami. Oczywiście jest ona w pełni darmowa.

Early cash out – to pozycja, która zyskuje na polskim rynku coraz mocniejszą pozycję. Zapewne każdy z nas chociaż raz martwił się o ostatnią pozycję na swoim kuponie. Fortuna oferuje możliwość zakończenia takiego zakładu i wypłacenia określonych środków. Informację czy dany kupon można wcześniej zamknąć, znajdziecie w jego podglądzie.

Fortuna i wsparcie dla polskiego sportu.

O tym, jak mocną pozycję w Polsce ma Fortuna niech świadczy fakt, że jest sponsorem głównym Legii Warszawa. Wojskowi to uznana marka i najbardziej utytułowany klub w naszym kraju w ciągu ostatnich lat. W 10 poprzednich sezonach Ekstraklasy aż sześciokrotnie wywalczyli tytuł mistrzowski, można więc mówić o hegemonii. O byciu sponsorem klubu z Łazienkowskiej marzy wiele firm, jednak to Fortuna wygrała ten wyścig. Początek tej współpracy miał miejsce w 2014 roku, kiedy to obie strony po raz pierwszy podpisały umowę na trzy lata. Z uwagi na korzyści płynące dla obu stron, kontrakt został przedłużony do 2020 roku.

fortuna

Oprócz wspierania Legii Warszawa, Fortuna jest również sponsorem takich klubów jak GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Raków Częstochowa, Miedź Legnica, Wigry Suwałki. Legalny bukmacher wspiera również działalność rozgrywek Playarena.pl oraz zespół e-sportowy AGO Esports.

Logo i nazwę tego operatora znajdziemy również na niższym poziomie rozgrywkowym, ponieważ Fortuna jest sponsorem tytularnym I ligi. Jak widać, czeski bukmacher prężnie działa we wspieraniu polskiego sportu. Warto odnotować również udział Fortuny w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, z których zysk trafia na wsparcie i rozwój młodzieżowego sportu.