• Home
 • LEGALNI BUKMACHERZY

Kategoria : LEGALNI BUKMACHERZY

Temat legalnych bukmacherów w Polsce rozpoczął się wraz z wprowadzeniem ustawy hazardowej, w myśl której, żeby oferować zakłady wzajemne, należy posiadać licencję Ministerstwa Finansów. Wszystkie podmioty, które nie otrzymały pozwolenia, musiały zniknąć z polskiego rynku zakładów wzajemnych. Jakich obecnie mamy legalnych bukmacherów oraz co dokładnie oznacza to hasło?

Legalni bukmacherzy

W Polsce, żeby otrzymać miano legalnego bukmachera należy spełniać kilka podstawowych warunków. Jak wyglądają te wymagania w świetle prawa?

 • posiadać siedzibę na terenie Polski
 • przestrzegać prawa
 • nie być wpisanym do Rejestru Domen Zakazanych
 • płacić podatki w Polsce
 • bukmacherzy online muszą posiadać stronę internetową z polską domeną

Polski rynek zakładów bukmacherskich przed wejściem ustawy hazardowej, diametralnie różnił się od tego, co jest obecnie. Bukmacherzy rejestrowali swoje konta w rajach podatkowych, dzięki czemu zwiększali swoje zyski. Gracze nie płacili podatków od wygranych, przez co ich zakłady były rozliczane po przeliczniku 1.00, a nie jak obecnie 0.88 – z uwzględnieniem 12% podatku. 1 lipca 2017 roku dostawcy Internetu otrzymali wymóg blokowania dostępu do stron nielegalnych bukmacherów. Nielegalni bukmacherzy stanowili niezdrową konkurencję na rynku, przez co działali na szkodę polskiego państwa, ale także sportu.

Grając u legalnych bukmacherów, typerzy nie muszą się o nic martwić. W takim przypadku nie grożą im kary finansowe, a zawierane zakłady są w pełni legalne i nie wiążą się z ryzykiem złamania przepisów ustawy hazardowej. Operatorzy gwarantują, że dostęp do zawierania zakładów mają tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Dodatkowo każdy bukmacher cieszący się takim mianem odprowadza podatki w naszym kraju. Poszczególni operatorzy nie zapominają o polskim sporcie, co widać na podstawie umów sponsorskich zawieranych w różnych dyscyplinach i klubach.

Legalni bukmacherzy internetowi

W dzisiejszych czasach rozwój technologii sprzyja graniu przez Internet. Granie w punktach powoli odchodzi do lamusa, a typerzy decydują się na korzystanie z nowinek. W tej chwili jedenaście podmiotów posiada licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie i przyjmowanie zakładów online.

Kto posiada licencję na oferowanie i przyjmowanie zakładów online?

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Totolotek SA
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie
 • forBET Zakłady Bukmacherskie
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie
 • Cherry Online Polska
 • BetFan
 • BEM Operations Limited

Warto również wspomnieć, że w ostatnim czasie licencję na oferowanie i przyjmowanie zakładów online otrzymała firma BEM Operations Limited, która jest właścicielem marki BetClic. W związku z tym grono w najbliższym czasie może się powiększyć, ale na ten moment nie ma oficjalnych informacji.

Legalni bukmacherzy oferta

W związku ze sporą liczbą podmiotów na polskim rynku zakładów online, powstała konkurencja, która jest dobrą wiadomością dla graczy. Firmy prześcigają się w kolejnych aspektach. Coraz szersze oferty, wyższe kursy oraz nowe promocje – to wszystko efekty warunków rynkowych. Po wejściu ustawy hazardowej dla wielu graczy podatek stał się kulą u nogi. Legalni bukmacherzy oferują szereg promocji, które pozwalają typerom zwiększyć swoje wygrane. W tym miejscu warto wspomnieć między innymi o promocji „Gram Grubo” z oferty Totolotka czy „Happy Hours” w Fortunie.

legalni bukmacherzy2 (2)

Dodatkowo każdy z graczy znajdzie coś dla siebie. Wszyscy legalni bukmacherzy oferują zakłady na najpopularniejsze dyscypliny. Królową w ofertach jest piłka nożna ze względu na swoją popularność, jednak operatorzy nie zapominają o niszowych dyscyplinach.

Przykładowo w ofercie Fortuny można obstawiać wyścigi powietrzne czy też, do końca którego roku człowiek stanie na marsie. W ETOTO fani szachów również znajdą coś dla siebie. Każdy z legalnych bukmacherów stara się posiadać w swojej ofercie coś oryginalnego, co wyróżni go na tle konkurencji.

Jak rozpocząć granie u legalnych bukmacherów?

W większości przypadków proces rejestracji i założenia nowego konta jest bardzo podobny. Na początku użytkownik musi wypełnić takie pola jak: e-mail, hasło czy numer telefonu. Następnie podaje swoje dane osobowe oraz wyraża zgodę na ich przetwarzanie. W tym przypadku nie trzeba się martwić, ponieważ legalni bukmacherzy muszą dbać o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Następnym krokiem jest zazwyczaj potwierdzenie linku aktywacyjnego oraz wpisanie kodów promocyjnych, które zapewniają nowym użytkownikom bonusowe środki na początek grania.

legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy internetowi w pigułce

We wcześniejszych akapitach wyróżniliśmy legalnych bukmacherów internetowych, a teraz pokrótce każdego z nich omówimy.

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie na polskim rynku zakładów bukmacherskich istnieje od 1996 roku, jednak przez pierwsze 12 lat pod nazwą Profesjonał. Na przełomie lat 2007/2008 zmieniono nazwę na Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Legalny bukmacher ma w Polsce bardzo wysokie notowania, głównie ze względu na wysokie kursy oraz ciekawą ofertę promocyjną. Warto również wspomnieć, że Fortuna jest głównym sponsorem rozgrywek I ligi polskiej, która z każdym sezonem zyskuje na popularności, a także Legii Warszawa, czyli hegemona na boiskach LOTTO Ekstraklasy.
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie pojawiły się na polskim rynku w 2004 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Zielonej Górze, jednak oficjalnie została zarejestrowana w Poznaniu. Operator posiada w Polsce około 200 placówek stacjonarnych. Największymi zaletami tego bukmachera są przede wszystkim bardzo dobrze wykonana aplikacja mobilna, która jest w pełni darmowa oraz dostępna dla użytkowników systemów Android oraz iOS. Do tego warto wspomnieć o ostatniej nowości, jaką jest blog bukmacherski. Jest to płaszczyzna, na której znajdziemy publikacje analiz sportowych. Oprócz tego operator nie odstaje od konkurencji pod kątem oferty promocyjnej, ponieważ przygotował wiele ciekawych opcji dla nowych i stałych klientów.
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne to sponsor reprezentacji Polski, a z tym wiąże się wielki prestiż. Spółka handlowa została założona w 1997 roku, a swoją główną siedzibę posiada w Katowicach. STS jest w posiadaniu około 45% rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Takie liczby muszą robić wrażenie. Firma jest również głównym sponsorem Ekstraklasy mężczyzn w Futsalu. Bukmacher wyróżnia się pod kątem szerokiej oferty na najpopularniejsze sporty, a do tego jest zdecydowanym liderem w płaszczyźnie E-sportu. Fani takich gier jak CS:GO czy LoL z pewnością znajdą coś dla siebie. STS posiada również szeroką ofertę promocyjną, w której gracze już na start mogą otrzymać Freebet czy bonus od depozytu.
 • Totolotek SA to przede wszystkim doświadczenie. Jest to najstarszy operator na polskim rynku zakładów wzajemnych, a jego powstanie datowane jest na 1992 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Totolotek to uznana marka wśród graczy, która przez wiele lat pracowała na pozytywny odbiór w środowisku. Obecnie przy sporej konkurencji bukmacher całkiem nieźle sobie radzi, czego efektem jest spora rzesza klientów. Jednym z najmocniejszych punktów w ofercie Totolotka jest promocja Gram Grubo, która pozwala graczom zlikwidować podatek, a konkretnie podnieść wygraną o 14%.
 • Etoto Zakłady Bukmacherskie w ostatnim czasie notują wyraźny rozwój. Jest to stosunkowo młody operator, jednak od samego początku postawił na mocne wejście na rynek. Obecnie z tym bukmacherem współpracuje pięć ważnych postaci związanych ze światem polskiej piłki oraz dziennikarstwa. W tym gronie znajduje się między innymi Mateusz Borek, który w przeszłości promował markę BetClic. ETOTO posiada w swojej ofercie wiele promocji, zarówno tych dla stałych klientów, jak i nowych użytkowników.
 • forBET Zakłady Bukmacherskie – spółka rozpoczęła swoją działalność w naszym kraju w 2016 roku. Początkowo na licencji bukmachera online, jednak od 2018 roku posiada licencję również w punktach naziemnych. Firma buduje swoją pozycję na rynku poprzez wsparcie dla polskiego sportu, a logo bukmachera znajdziemy na koszulkach ŁKS’u Łódź czy Śląska Wrocław. Główna zaleta to przede wszystkim przejrzystość oferty, łączone zdarzenia specjalne oraz interesujące propozycje na NBA. Operator nie odstaje od konkurencji pod kątem proponowanych kursów.
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie to jeden z najmłodszych legalnych bukmacherów na polskim rynku, ale również jeden z najlepszych. Bukmacher jest sponsorem kilku klubów w LOTTO Ekstraklasie: Wisły Kraków, Wisły Płock, Arki Gdynia czy też uznanej marki – Widzewa Łódź. Obecnie to jeden z najmocniejszych „graczy” na polskim rynku zakładów wzajemnych. Wysokie kursy, szeroka oferta oraz interesujące promocje przykuwają uwagę nowych graczy, a LV BET coraz mocniej rozwija swoją markę.
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie to obecnie najnowszy z legalnych bukmacherów online, który wystartował w naszym kraju. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku, jednak licencję na zakłady przez Internet otrzymała w kwietniu 2018 roku. Powiew świeżości jest zauważany w interfejsie oraz ciekawych ofertach promocyjnych.
 • Cherry Online Polska jest bukmacherem z licencją na oferowanie zakładów online, jednak na ten moment jeszcze nie rozpoczął swojej działalności. Firma Cherry Online jest częścią szwedzkiego koncernu Cherry AB, który działa w branży hazardowej od 1963 roku.
 • BetFan to najnowszy z grona legalnych bukmacherów internetowych. Jest to polski bukmacher z siedzibą w Warszawie i krajowym kapitałem. Wszelkie nowe informacje dotyczące tego operatora podamy wraz z początkiem działalności na polskim rynku.
 • BEM Operations Limited na razie firma otrzymała licencję na udzielanie zakładów online, jednak nie ma więcej informacji na temat tego operatora.