• Home
  • PROMOCJE BUKMACHERSKIE

Kategoria : PROMOCJE BUKMACHERSKIE

Promocje bukmacherskie to bardzo szerokie pojęcie, które warto dogłębnie analizować, żeby wiedzieć, którego bukmachera wybrać. Nie jest to takie oczywiste, jak w teorii może się wydawać. W tym tekście przeczytasz, dlaczego.

Promocje bukmacherskie – co to takiego?

Rozbijmy sobie ten zwrot na czynniki pierwsze.

Promocja to coś, z czym spotykamy się na co dzień – w sklepie, w telewizji, w internecie. Promocje rządzą obecnym światem – przy dużej konkurencji trwa walka o klienta, a jednym ze sposobów, żeby go pozyskać i utrzymać przy sobie, są właśnie promocje. Jak działają? Gwarantują Ci daną rzecz, usługę, korzyść po niższej cenie, przy lepszych warunkach czy szybciej. Ta część nie wymaga chyba wyjaśnienia.

Człon „bukmacherskie” wiąże się z zakładami bukmacherskimi, czyli z miejscami, w których można obstawiać sport – ale i nie tylko – w punktach naziemnych czy w internecie, co w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze.

Podsumowując, promocje bukmacherskie to „okazje” przygotowane dla graczy typując sport u bukmacherów. Dzięki nim masz zyskać więcej, niż gdyby ich nie było.

Promocje bukmacherskie dla nowych graczy

Inaczej bonusy na start lub bonusy powitalne. Sama nazwa jest wystarczająco wymowna – jest to prezent dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę u wybranego bukmachera. Klient ma do wyboru kilku, więc operatorzy chcą zainteresować i zwrócić jego uwagę, a najlepszym sposobem są właśnie promocje bukmacherskie w postaci bonusów na start.

Na bonusy powitalne składają się trzy elementy:

  • bonus od depozytu
  • darmowy zakład
  • zakład bez ryzyka

Bonus od depozytu dostaniesz za wpłacenie środków na Twoje konto. U większości zakładów bukmacherskich kwota, jaką otrzymasz w ramach środków bonusowych, odpowiada wysokości Twojej wpłaty. Bukmacherzy prześcigają się w kwotach bonusów, jednak nie jest to główny czynnik, jaki musisz wziąć przy ich ocenie. Zwróć uwagę na liczbę obrotów przed wypłatą, bo oczywiście nie jest możliwy transfer pieniędzy od razu po dostaniu bonusu (tak samo jest z darmowym zakładem). Obroty polegają na zagraniu odpowiednią ilość razy określoną kwotą (bonusem albo bonusem + wpłatą). Dopiero kiedy to zrobisz, możesz wypłacić środki.

Darmowy zakład jest… za darmo. W tym przypadku nie musisz nic wpłacać i przelewać. Freebet, bo pod taką nazwą funkcjonuje jedna z promocji bukmacherskich, trafi na Twoje konto zazwyczaj za samą rejestrację. U niektórych operatorów będziesz musiał wpisać kod promocyjny uzyskany od jednego z partnerów bukmacherów. Kwoty darmowych zakładów nie są duże, jednak jest to coś, co dostajemy za darmo. Jest to szczególnie przydatna rzecz dla nowych klientów, którzy nie znają się jeszcze na obstawianiu. Skorzystanie z freebeta zdejmuje całkowicie presję, bo błąd nie sprawia, że stracisz pieniądze.

Takiej samej obawy nie mają ci, którzy wybiorą zakład bez ryzyka. Obstawiasz za daną kwotę – jeżeli trafisz, wygrałeś i możesz grać dalej. Nie udało się? To nic, bo ta opcja jest całkowicie pozbawiona  ryzyka i wysokość zakładu zostanie zwrócona na Twoje konto. Jednym słowem – nie możesz nic stracić, a jedynie zyskać.

Który z tych promocji jest najlepsza? Wybór należy do Ciebie.

Promocje bukmacherskie dla stałych klientów

Nowi klienci są ważni, ale… bez tych, którzy już są, nie byłoby siły bukmacherów. Załóżmy, że użytkownik rejestruje się, odbiera bonusy (czy to od depozytu, czy to darmowy zakłady, czy to zakład bez ryzyka), wszystko jest ładnie, pięknie, ale nagle zdaje sobie sprawę, że dla aktualnych graczy nie ma żadnych promocji bukmacherskich. To co robi? Pakuje walizki, przelewa pieniądze i idzie do innego operatora.

Chyba wszyscy wiemy, jak ważne jest budowanie długotrwałych relacji ze klientami. Operatorzy też zdają sobie z tego sprawę, dlatego na każdym kroku znajdziesz informacje o promocjach skierowanych dla stałych użytkowników.

Jedną z najbardziej lubianych i cenionych przez graczy jest możliwość obstawiania bez podatku. Przypomnijmy, że część stawki zakładu zostaje przekazane na rzecz Skarbu Państwa.

promocje bukmacherskie: gra bez podatku

Nie jest tajemnicą, że klienci nie lubią za bardzo dzielić się wygraną, zwłaszcza z rządem. Bukmacherzy mają jednak asa w rękawie i sprawiają, że ten „nieszczęsny” podatek znika i operator bierze go na siebie.

Inną z promocji bukmacherskich jest docenianie tych, którzy typują najwięcej w tzw. rankingach typerów. Im więcej obstawiasz (i wygrywasz), tym wyższe miejsce zajmujesz. 1 PLN to zazwyczaj 1 punkt. Nagród jest wiele: od darmowych zakładów, po nagrody rzeczowe aż po wyjazdy do egzotycznych miejsc! Podobnie wygląda sytuacja z programami lojalnościowymi.

Zdarzają się też promocje na konkretne wydarzenia sportowe, np. podwyższające wygraną czy w przypadku nietrafionego kuponu zwracające część stawki. Mowa o tych największych imprezach, które przyciągają uwagę całego sportowego świata. Przykłady? Piłkarski mundial, mistrzostwa Europy w siatkówce, playoffy w NBA, finał piłkarskiej Ligi Mistrzów, Igrzyska Olimpijskie czy Turniej Czterech Skoczni.

Jeśli polecisz danego bukmachera swojemu kumplowi, to też zostaniesz wyróżniony. Za sprowadzenie kolegi zakłady bukmacherskie proponują darmowe zakłady dla Ciebie i Twojego znajomego (lub znajomej).

Promocje bukmacherskie – na co wykorzystać?

Pole do popisu jest ogromne. Zakłady bukmacherskie w ostatnich latach bardzo poprawiły swoją ofertę na sportowe, ale nie tylko – dzisiaj możesz obstawiać nawet wybory prezydenckie, programy rozgrywkowe i inne.

Naturalnie największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna, czyli nasza dyscyplina numer 1. Bukmacherzy dysponują najbardziej rozwiniętą ofertą na futbol – liczba zdarzeń na najważniejsze spotkania u większości operatorów osiąga wartości trzycyfrowe. Wynik, liczba gole, rzuty rożne, kartki, strzelcy bramek i wiele, wiele innych.

Piłka nożna nie jest jedynym sportem, na który możesz wykorzystać promocje bukmacherskie.

Numer dwa? Trudno go wskazać. Koszykówka, tenis ziemny, hokej na lodzie, piłka ręczna, skoki narciarskie czy siatkówka – znajdziesz argumenty, żeby to akurat ta dyscyplina była w hierarchii zaraz po „kopanej”. Wielkie Szlemy, NBA, NHL, Puchar Świata w skokach narciarskich, mistrzostwa świata, Europy czy Igrzyska Olimpijskie w siatkówce i piłce ręcznej – to wszystko znajdziesz u bukmacherów.

Ale ci, co wybierają mniej popularne dyscypliny też nie odejdą z kwitkiem. Każdy bukmacher ma minimalnie inną ofertę sportową. Różni się ona liczbą sportów, lig czy dostępnych zdarzeń. Chcesz typować pesapollo? Proszę bardzo. A może krykiet? Nie ma problemu. Piłka wodna? Jak najbardziej!

Obstawianie na żywo to kolejna z możliwości. Oglądasz? To wykorzystaj  to, co widzisz na boisku. Nie zdążyłeś wysłać kuponu przed pierwszym gwizdkiem? Zagraj live! Wystarczy Ci dostęp do internetu i smartfon lub komputer. Z pomocą przychodzą też aplikacja mobilne, które zdecydowanie ułatwiają Ci szybkie operacje, w tym puszczenie zakładu, przejrzenie oferty czy wpłatę i wypłatę środków.

Będąc przy świecie nieco mniej przyziemnych, nie sposób nie wspomnieć o e-sportach, które ostatnio przebijają się do świata bukmacherki. Tak, granie w gry to też sport i ba, możesz go nawet obstawiać! Sporty wirtualne nie są akurat sterowane przez ludzi, tylko przez system, a rezultaty spotkań powstają na podstawie statystyk, a Ty możesz wszystko śledzić na animacji w 3D.

promocje bukmacherskie: sporty wirtualne

Co jak co, ale o to, żeby znaleźć możliwość wykorzystania promocji bukmacherskich, nie musisz się martwić.

Promocje bukmacherskie – których bukmacherów wybrać?

Nie powiemy Ci, gdzie masz grać. To Ty sam wiesz, czego chcesz od bukmachera i jakie rzeczy Cię interesują. Może to nie promocje bukmacherskie są najważniejsze? Każdy ma inne potrzeby, więc sam musisz ocenić, u którego buka chcesz obstawiać. Jest jednak pewna rzecz nadrzędna, której nie możesz ominąć. Chodzi o to, czy bukmacher jest „legalny”.

O co chodzi? Już tłumaczę.

W 2017 roku została wprowadzana nowelizacja „Ustawy o grach hazardowych”. Tym samym z polskiego rynku zniknęły wszystkie podmioty, które nie otrzymały pozwolenie na oferowanie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Korzystanie z nich jest niemożliwe i grozi wysokimi karami.

Spółki, które teraz działają w Polsce, funkcjonują pod pojęciem „legalni bukmacherzy”. Nazwa już jest wystarczająco wymowna. Granie u nich jest w pełni bezpieczne. Wiesz, że wybierasz podmiot, który ma polską siedzibę, odprowadza podatek do Skarbu Państwa i nie jest wpisany do Rejestru Domen Zakazanych.

W tym momencie pozwolenie od Ministerstwa posiada 12 spółek:

promocje bukmacherskie: gdzie grać

Pamiętaj, żeby grać tylko u legalnych bukmacherów. Wybór ich nie zwalnia jednak od odpowiedzialnego grania. Obstawianie nawet u renomowanych zakładów bukmacherskich (i korzystanie z ich promocji bukmacherskich) może mieć przykre konsekwencje. Bukmacherka to hazard i trzeba to powiedzieć jasno. Od tego też można się uzależnić. W teorii powinno być to jedynie dobrą zabawą w jakiś sposób połączoną ze sportem: oglądasz mecz i dla podwyższenia emocji „puszczasz” sobie kuponik. Niestety, niektórzy nie potrafią zachować zdrowego rozsądku i tracą kontrolę, a tak nie powinno być. Obstawianie ma być tylko rozrywką – nie próbuj w ten sposób poprawić swojej sytuacji finansowej. Czujesz, że sytuacja wymyka się spod kontroli? Porozmawiaj ze specjalistą.

Z promocji bukmacherskich mogą korzystać tylko osoby dorosłe.