Kategoria : TYPY

Typy – jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę?

Większość graczy zakładów sportowych przed rozpoczęciem analiz i tworzeniem kuponu z pewnością zastanawia się –typy, typy, jak je tworzyć, skąd brać, co obstawiać i na co zwracać uwagę? Odpowiedzi na te pytania nie zawierają większej filozofii, ponieważ nie ma złotej metody. Jednak warto ogólnie wiedzieć jak zabrać się za typy, więc wyjaśniamy.

Gdzie szukać typy?

Na początek użytkownicy zakładów bukmacherskich zastanawiają się gdzie szukać typy. Jedną z metod jest wybieranie pozycji do kuponu samemu na podstawie samodzielnej analizy i wiedzy. Jednak istnieje też grupa graczy, która od razu lubi mieć podane wszystko na tacy. Nie ma w tym nic złego. Warto zaznaczyć, że najlepszą metodą doboru typów na kupon wydaje się połączenie obu wspomnianych sposobów – własna analiza, przejrzenie przemyśleń innych i na koniec dokonanie finałowej dedukcji.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to gdzie szukać typy? Niektóre zakłady bukmacherskie same chwalą się tym, co ich gracze obstawiają najczęściej. Nawet często natkniemy się, że firmy oferujące obstawianie od razu dają nam gotowy kupon z tych propozycji. Jednak oczywiście taki sposób na typy nie będzie najlepszy. Warto włożyć jakąś większą analizę niż opierać się na tym, co większość czyni. Zazwyczaj to się nie sprawdza, bo często jakiś tak zwany pewniaczek zawiedzie.

Najczęściej obstawianie typy w Totolotku

Żyjemy w 2018 roku, w dobie Internetu. W związku z tym naturalnie typy można szukać na wielu portalach. Już w tym momencie istnieje wiele stron, które zajmują się stricte pisaniem tekstów sportowych pod kupony bukmacherskie. Nawet jeżeli nie mamy dużo pojęcia o danym meczu, to po przeczytaniu takich analiz na innych stronach może dać nam pewien pogląd. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fora dyskusyjne, między innymi te na facebooku. W tym momencie istnieje kilka grup, gdzie uczestnicy dzielą się swoimi przemyśleniami. Co ważniejsze, tego typu interakcje dają taką przewagę, że sami możemy zadać pytanie, które rozwieje nasze wątpliwości. Tak, typy i analizy w Internecie to jeden sposób na tworzenie kuponu.

Jak samemu tworzyć typy?

Wiemy już gdzie szukać, ale jak było wspomniane, warto też typy tworzyć samemu. Szczególnie początkujący zastanowią się – jak się za to zabrać. Na początku warto zaznaczyć, że nie ma złotego sposoby na wygrywanie. Równie dobrze ktoś obstawiający z pierwszą myślą może trafiać typy. Jednak wydaje się, że wkładając w to analizę zmniejszamy w jakiś sposób ryzyko przegranej, która jednak zawsze będzie występować w zakładach sportowych.

Na początek warto zaznaczyć, że wybierając typy warto interesować się danymi rozgrywkami. Włożenie własnej już posiadanej wiedzy to duża część sukcesu analizy. Można czytać dniami, ale nic nie prześcignie zainteresowania latami, bo wtedy najlepiej zna się różne specyfikacje dotyczące danych pojedynków czy obstawianych pozycji. Jednak taką wiedzę na typy trzeba oczywiście cały czas uzupełniać. Tutaj z pomocą przychodzą media. W dzisiejszych czasach przede wszystkim zwrócimy uwagę na media społecznościowe jak facebook czy twitter. Już prędzej wspomniane fora czy analizy redaktorów na różnych portalach mogą dać nam ważny czynnik do wzięcia pod uwagę pod na typy. Warto też śledzić Twitter, skąd często informacje wypływają jako pierwsze – od dziennikarzy czy to nawet samych sportowców. Przewaga newsów daje nam chociażby to, że wyłapiemy typy jeszcze po wyższych kursach, kiedy dowiemy się szybciej o jakiejś kontuzji czy innej ważnej kwestii związanej z danym zestawieniem. Jedną z ważnych informacji pod typy, którą trzeba śledzić codziennie w przypadku NHL, czyli amerykańskiej ligi hokeja jest chociażby fakt, który bramkarza wystąpi dzisiaj między słupkami. Często jest to kluczowe, co podyktuje nam typy na noc. W sezonie regularnym NHL każda ekipa rozgrywa po 82 spotkania, więc naturalnie występuje rotacja bramkarzami. Gdzie można znaleźć takie informacje? Między innymi na portalach przeznaczonych do tego jak dailyfaceoff czy leftwinglock. Tak też przy każdej dyscyplinie sportowej znajdziemy wyspecjalizowane strony.

Analiza pod typy NHL - bramkarze

Statystyki a typy

Oczywiście można pisać o dużym wkładzie własnej wiedzy, ale nic tak nie pomoże na typy jak statystyki. Nie oszukujmy się, ale już czasami same tabelki, i matematyczno-analityczne przemyślenia mogą prowadzić nas na dobrą drogę do trafienia. Zastanawiasz się pewnie, jak zabrać się za statystyki pod typy? Na początek może warto wyjaśnić, gdzie znaleźć takie przydatne. Przede wszystkim na samych stronach bukmacherów. Już właściwie wszystkie zakłady sportowe mają przygotowane dla swoich użytkowników różne przydatne dane. Jednak nie tylko bukmacherzy oferują statystyki, bo także różne strony, które podają wyniki na żywo, w tym chyba najpopularniejszy w naszym kraju flashscore. Dodatkowo zawsze warto samemu poszukać stron, które są stworzone wyłącznie w celu tworzeniu danych, co można wykorzystać pod typy. W przypadku amerykańskich, zawodowych lig posłużą do tego nawet oficjalne portale danych rozgrywek. Spójrzmy chociażby na hokejową NHL.

Strona NHL - statystyki pod typy

Oczywiście w obecnych czasach można znaleźć wiele bardzo wyszukanych statystyk, ale patrząc na typy tak naprawdę wystarczy skupić się na tych podstawowych danych. Przede wszystkim zawsze rzucimy okiem na ostatnie spotkania obu obstawianych drużyn, czy to zawodników w przypadku tenisa albo mieszanych sztuk walk. Nie ma złotej zasady, czego szukać w każdym zestawieniu, ponieważ wszystkie się od siebie różnią i dlatego warto wykazać się wiedzą o danym sporcie, lidze czy zespole. Tak dla przykładu w NHL w sezonie 2017/18 Winnipeg miało swoją twierdzę na własnym lodzie i wtedy było wiadomo, że warto ich obstawiać jaki gospodarzy. W przypadku tenisa ziemnego dochodzi aspekt nawierzchni, bo każdy tenisista ma zazwyczaj swoją ulubioną. Klasycznym przykładem z ostatnich lat będzie Rafael Nadal, który jest królem mączki. Typy na Roland Garros zawsze zwrócimy uwagę na Hiszpana… niekoniecznie tak będzie już przy spotkaniach na twarde czy trawiastej nawierzchni. Każda dyscyplina sportowa, a nawet atleta, czymś się charakteryzuje i trzeba po prostu te zależności znaleźć. Tak biorąc inną popularną dyscyplinę w kraju, czyli żużel, czynniki pod typy będą zupełnie inne jak w każdym innym sporcie. Dodatkowo zupełnie inaczej będzie trzeba patrzeć na ligę angielską, szwedzką, a polską. Każde mają swoją charakterystykę.

Jednak jak było wspomniane, już statystyki bukmacherów pomogą wybrać typy. Rzućmy na ten przykład okiem na Totolotka.

Statystyki pod typy - Totolotek

Jak widzimy, jak na tacy dostajemy bardzo ważne informacje jak między innymi fakt, że Chelsea nie odniosła porażki na własnym stadionie z Manchesterem United od ośmiu spotkań. Dodatkowo wskazuje się, że Czerwone Diabły w tym sezonie aktualnie są w gorszej dyspozycji niż przed rokiem. Już na podstawie tylko tych dwóch informacji przygotowanych przez dostawce danych dla Totolotka możemy mieć swoje typy, bo może to być obstawienie wygranej Chelsea, przy czym remis przy zwrocie albo po prosty wygrana gospodarzy z tak zwaną podpórką w postaci rezultatu dzielącego punkty dla obu ekip.

Gdzie obstawiać typy?

Już wiemy mniej więcej jak zabrać się za typy, to teraz warto wyjaśnić gdzie można zawierać takie zakłady. Od czasu nowelizacji ustawy hazardowej polskie firmy bukmacherskie wiele zyskały, więc teraz widzimy duży rozwój podmiotów – coraz lepsze bonusy, promocje, oferty. Zyskuje na tym także polski sport, co wszystkich nas cieszy, ponieważ ustawa pozwala zakładom sportowym na finansowe wspieranie drużyn, rozgrywek czy indywidualnych atletów.

Jednak wróćmy do tematu – gdzie wysyłać typy. Oczywiście u legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Obecnie w Internecie można obstawiać u takich firm jak Totolotek, STS, Fortuna, Milenium, forBET, LV BET, TOTALbet, ETOTO oraz PZBuk. Granie u zagranicznych operatorów grozi karą pozbawienia wolności, grzywną albo obiema karami łącznie. Warto jeszcze zaznaczyć, że zakłady sportowe należy traktować jako dodatek do sportu. Takie zachowania jak chęć odegrania się mogą prowadzić do uzależniania. Należy kontrolować swój budżet i nie obstawiać za sumę większą niż pozwalają nasze wydzielone finanse na rozrywkę. Absolutnie nie należy traktować typów jako sposobu na zarobek lub odreagowanie emocji.